Cykl turniejów badmintona Le... Zajęcia dla dorosłych z Legi... Nabory do nowych grup trenin...

AKTUALNOŚCI

2020-12-08 06:21

5 grudnia przejdzie do historii

Autor: Legia Badminton Schools Fot. Legia Badminton Schools

Turniej pełen emocji

W minioną sobotę 5 grudnia w klubie LAVO. odbył się kolejny turniej z cyklu "Legia Badminton Schools" - tym razem Mikołajkowy!

 

Turniej wyróżniała fantastyczna frekwencja - 53 zawodników, którzy startowali w 3 kategoriach wiekowych U9, U11 i U14.

 

Rozgrywki rozpoczęliśmy o 9:00 rano. Jako pierwsza na hali stawiła się kategoria U11. Po krótkim wprowadzeniu i omówieniu systemu rozgrywek, wystartowaliśmy. Pierwsze zdobyte punkty, pierwsze łzy szczęścia, duuuuuuuużo emocji.

 

Ledwo się obejrzeliśmy i 40 pojedynków grupowych rozegrało się na pniu. Liczyliśmy punkty i przeszliśmy do rozstawienia w drabinkach pucharowych. Tu warto zwrócić uwagę, iż przygotowaliśmy bardzo sympatyczny system rozgrywek, dający wszystkim zagrać jak największą ilość pojedynków, o każde miejsce. Z 5osobowych grup wychodzili wszyscy. Miejsca 1 i 2 do drabinki finałowej, walczącej o miejsca od 1 do 8. Zawodnicy którzy w grupach zajęli miejsca 3, 4 i 5 również grali dalej w drabince o miejsca od 9 do 20. Ok ale wróćmy do wydarzeń turniejowych :)

 

Ledwo skończyliśmy grupy w kategorii U11 a na sali gotowi do gry byli już starsi zawodnicy z U14. Rozgrzani, pełni ambicji i chęci do rywalizacji - 11:00 ruszyli! Tego nie da się opisać słowami ale spróbujemy! Badminton na najwyższym poziomie. Ataki, piękne obrony, długie wymiany! Podziw! Emocje były tak wielkie, że przy przekazywaniu wyników sędziemu prowadzącemu, toczyła się walka o każdy punkt! Nie zabrakło spornych sytuacji, które oczywiście rozstrzygnęliśmy w jedyny możliwy i słuszny sposób. Dogrywką!

 

Na kortach wrzało, deski rozgrzewały się do czerwoności. A to wszystko po to by godnie przywitać najwspanialszą i koronną kategorię wiekową U9! Warto wspomnieć, że w tej kategorii uczestniczyli również 6 i 7 latkowie. Co to znaczy? Poziom cukru i lukru wystrzelił w górę! Ale bądźcie spokojni...nie dajcie się zwieść...z tych słodkich twarzyczek naprzemiennie z uśmiechem, płynęły lawinowo pytania i pytania...

Kiedy, gdzie, z kim, dlaczego, jak, po co??? Oczywiście w tle lecą pojedynki, sa emocje, zawodnicy zdają wyniki, my wyczytujemy kolejne mecze :) było wesoło!

 

Powoli turniej dobiegał końca, wyłanialiśmy zwyciezców. Przy każdej możliwej chwili wręczaliśmy nagrody uczestnikom. Warto zaznaczyć, iż w naszych rozgrywkach każdy zawodnik otrzymuje dyplom za zdobyte miejsce i drobny prezent za uczestnictwo. Wręczanie nagród odbywało się przy gorących brawach i okrzykach z trybun!

 

Tak to właśnie wyglądało. 

 

Jesteśmy dumni z naszych podopiecznych i cieszymy się, że godnie reprezentują nasze barwy. Ich postawa w turniejach powinna być przykładem dla innych, gdzie przy emocjach i rywalizacji zawsze najważniejsza jest dobra zabawa i duch fair play! 

 

 

 

 

 

 

 

MULTIMEDIA
LOKALIZACJE LEGIA BADMINTON SCHOOLS
Zasięg Legia Badminton Schools

Liczba zawodników: 232

Liczba lokalizacji: 17

Liczba drużyn: 53

Legia Badminton Schools na YouTube