Cykl turniejów badmintona Le... Zajęcia dla dorosłych z Legi... Nabory do nowych grup trenin...

AKTUALNOŚCI

2021-01-25 11:02

Turniej noworoczny - 23.01.2021 r.

Autor: Legia Badminton Schools Fot. Piotr Kopyt

Sobota (23.01) w klubie LAVO. stała zdecydowanie pod znakiem Legia Badminton Schools!

Noworoczny turniej z cyklu Legia Badminton Schools Cup to zdecydowanie wyjątkowe wydarzenie. Pobiliśmy kolejny rekord frekwencji - ponad 70 uczestników. Jednak to nie wszystko. Tym razem do pojedynków stanęli również rodzice w kategoriach singiel Pań i singiel Panów. Zaangażowanie dorosłych to wspaniały przykład i motywacja dla dzieci. Oczywiście pomimo dużego przedsięwzięcia impreza przebiegła w pełnym reżimie sanitarnym. 

 

 

Rozgrywki grupowe w kategoriach dziecięcych (U9, U11 i U14) wystartowały równo o 10:00! Ruszyli do gry. Po długiej przerwie (ferie zimowe) emocje były jeszcze większe. Ambicja, pot, łzy, śmiech i jak zwykle dobra zabawa. Tak po dwóch godzinach przebrnęliśmy przez rozgrywki grupowe. Sety i punkty zliczone. Wyklarowały się miejsca. Wchodzimy w fazę pucharową. 

 

W tym samym momencie wydarzenie historyczne dla naszego cyklu! Do gry ruszyli rodzice. Mamy i Tatusiowie wspierani przez swoje dzieci rozpoczęli rywalizacje. Co tam się działo, wiemy tylko my. Stwierdzenie że „badminton jest sportem ekstremalnym” to mało ;) Z naszej strony pełen podziw i ogromne gratulacje! Jesteście wielcy!

 

 

 

Na imprezie pojawił się też fotograf - Piotr Kopyt - który wykonał świetna robotę i uwiecznił wydarzenie rewelacyjnymi ujęciami.

 

Pełną galerię zdjęć najdziecie - TUTAJ

 

Wracając do przebiegu samego turnieju. Oczywiście zjawisko miliona pytań od uczestników nie zaginęło. Ferie i przerwa sprawiły że baterie zostały naładowane w 200%!

- Kiedy będę grał?

- Z kim będę grał?

- Ile mam osób w grupie?

- Jak wygram to wygram czy przegram?

- Które mam miejsce?

Lista pytań nie ma końca...ale jesteśmy już odporni i wyspecjalizowani w tej dziedzinie :) Choćby nie wiem ile razy odpowiadał na te pytania i tak za chwile pojawią kolejne! +10 pkt do uroku dla naszych uczestników :)

 

 

Wybija 14:00, kończymy powoli rozgrywki w kategoriach dziecięcych i wśród Pań. Tatusiowie walczą dalej. Wypisujemy dyplomy, szykujemy nagrody. 14:30 robimy wielkie wręczenie dyplomów, upominków dla wszystkich uczestników oraz medali dla zwycięzców. Tatusiowe graja dalej ale na ten moment wstrzymujemy turniej. Zbieramy się na środku hali i prowadzący gorącymi okrzykami wywołuje wszystkich z osobna, wręczając dyplom i upominek. Całość odbywa się przy gorących brawach a prowadzący dalej zdziera gardło. Krzyczy przez mikrofon, choć i bez niego słychać wszystkie wywoływane nazwiska trzy ulice dalej! Ale czego się nie robi dla dzieci i dobrej atmosfery!

 

Uffffff ponad 60 nazwisk wykrzyczane. Wszyscy ustawiamy się do wspólnego zdjęcia i na 3,2,1 odpalamy złote konfetti ;) 

 

 

Szybka akcja ze sprzątaniem złotego konfetti z kortów i gramy dalej. Tatusiowie kończą rozgrywki grupowe i powoli przechodzimy do fazy pucharowej. Tu ambicje są wysokie. Zdobycie K2 w zimie to mały pikuś! Piękne pojedynki, wymiany i co najważniejsze super atmosfera w duch fair play. Brawo Panowie!

 

Niewiele po 15:30 kończymy ostatni pojedynek Panów i dobijamy do końca. Tym razem w mniejszej wrzawie i bardziej kameralnej atmosferze wręczmy dyplomy, upominki i medale. 

 

Turniej zamknięty! 

 

 

Jeszcze raz serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników i ogromne podziękowania za wasze zaangażowanie. 

 

Dziękujemy również Piotrowi Kopytowi (fotograf), który poświęcił swój czas by uwiecznić dla nas te chwile.

 

Do zobaczenia na kolejnym turnieju.

 

Chcesz dołączyć do największego klubu badmintona w Polsce i barć udział w takich wydarzeniach?

ZAPISZ SIĘ DO LEGIA BADMINTON SCHOOLS - Kliknij TUTAJ

MULTIMEDIA
LOKALIZACJE LEGIA BADMINTON SCHOOLS
Zasięg Legia Badminton Schools

Liczba zawodników: 232

Liczba lokalizacji: 17

Liczba drużyn: 53

Legia Badminton Schools na YouTube